bielickowo@gmail.com
tel. 601-636-448
OPEN

22 maja 2016 roku grupa miłośników zabytkowej motoryzacji z Trójmiasta, Pomorza i Polski organizuje wyprawę szlakiem dawnych rajdów Monte Carlo. Przygotowania do wyprawy trwają już drugi rok i co kilka miesięcy uczestnicy spotykają się w celach organizacyjnych.

Tym razem, ci miłośnicy i pasjonaci samochodów zabytkowych, zjechali się w niedzielę 21 czerwca 2015 roku w Kawlach Dolnych w Prywatnym Muzeum „Kaszubska Zagroda - Bielickowo” państwa Gabrieli i Czesława Bielickich.

Na placu ustawiły się rozmaite auta od syrenki, poloneza, fiata 125 i 126 p do Forda z 1937 roku, mercedesa, cadillaca czy Simca Aronde. Najstarszym samochodem był Fort T z 1923 roku państwa Bielickich, którzy również są członkami Kwidzyńskiego Klubu Motorowego im. Jana Młynarskiego.

 

Gospodarze przywitali gości w kaszubskich strojach, oprowadzili po skansenie oraz zaserwowali kaszubskie specjały przy kaszubskiej muzyce.

- Skorzystaliśmy z gościnności państwa Bielickich i dzięki temu mogliśmy się spotkać w tak przepięknym, urokliwy i wyjątkowym miejscu na Pomorzy - powiedział Marcin Witkiewicz, jeden z organizatorów spotkania.

- Celem naszego wyjazdu do Monte Carlo jest integracja ludzi pasjonujących się zabytkową motoryzacją, nawiązanie znajomości i przyjaźni. To miejsce, w którym się teraz znajdujemy jest rewelacyjne i sprzyja naszym celom. Jestem pod ogromnym wrażeniem miejsca i gospodarzy – powiedział Darek Wilk. Dziękuję im z całego serca, że umożliwili nam właśnie tu odbyć nasze V spotkanie przygotowawcze uczestników wyprawy do Monte Carlo 2016 – dodał inicjator wyprawy.

 

Więcej o wyprawie można przeczytać na stronie: http://www.mondearonde.pl/